برنامه نویسی سیمبین
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
برنامه نویسی سیمبین

فروم مخصوص برنامه نویسی موبایل برای ایرانیان

الرئيسيةالرئيسية  جستجوجستجو  أحدث الصورأحدث الصور  ثبت نامثبت نام  ورود  

سوالات مربوط به آموزش جاوا

3 مشترك
نويسندهپيام
arashkey

تعداد پستها : 20
Registration date : 2007-10-23

سوالات مربوط به آموزش جاوا Empty
پستعنوان: سوالات مربوط به آموزش جاوا   سوالات مربوط به آموزش جاوا Icon_minitimeالثلاثاء أكتوبر 23, 2007 2:48 pm

مي خواستم با اجازه مدير سايت چند سري آموزش ها جاوا رو بزارم
چون اين ترم خودم جاوا دارم و مجبورم بخونم . ولي فقط خود جاوا آموزش مي ده و من به دنبال ياد گرفتن برنامه نويس موبايل (حالا جاوا يا سيمبيان ) روي گوشي هستم كه خوردم به سايت شما

اين مطلب آخرين بار توسط در الجمعة نوفمبر 23, 2007 9:39 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
arashkey

تعداد پستها : 20
Registration date : 2007-10-23

پستعنوان: رد: سوالات مربوط به آموزش جاوا   سوالات مربوط به آموزش جاوا Icon_minitimeالثلاثاء أكتوبر 23, 2007 3:15 pm

...

اين مطلب آخرين بار توسط در الجمعة نوفمبر 23, 2007 9:39 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
mousa
Admin
mousa

تعداد پستها : 108
Registration date : 2007-05-16

پستعنوان: رد: سوالات مربوط به آموزش جاوا   سوالات مربوط به آموزش جاوا Icon_minitimeالأربعاء أكتوبر 24, 2007 6:24 am

ممنون از آموزش مفیدتون.
ولی اگه در مورد موبایل باشه، خیلی بهتر میشه.
http://symbiandevnet.fullboards.com
arash

تعداد پستها : 6
Registration date : 2007-10-24

پستعنوان: رد: سوالات مربوط به آموزش جاوا   سوالات مربوط به آموزش جاوا Icon_minitimeالأربعاء أكتوبر 24, 2007 12:50 pm

آخه من خودم دنبال اين بودم كه يكي پيدا بشه يه كامپايلر بده كه جاوا رو تو موبايل كامپايل كنم. و اصلا به همين خاطرم اومدم سايت شما كه بعد لينك داده بوديد اينجا. بعد ديدم انجا تازه راه افتاده گفتم پس بزار من قسمتي از راه برم . شايد يكي هم پيدا شد برنامه نويسي جاوا رو موبايل رو به من ياد داد .
مي دونم كه يه برنامه به نام J2ME‌ هست و دارم از http://avaxhome.info/video/eLearning/J2ME_and_Mobile_Phone_Development_Topics.html
دانلودش مي كنم . ولي تو آموزش جاوا تاثيري نداره . اگه كسي بتونه با جاوا برنامه نويسي كنه حتما مي تونه كارش رو موبايل هم ادامه بده . ولي خوب من هم ( تو جاوا ) تازه كارم ( تو برنامه هاي ديگه هم حرفه اي نيستم ولي حالا ...) . خود شما تا اون جايي كه من ديدم (اگر آقاي موسوي مرادي باشيد) تو برنامه نويسي سيمبيان حرفه اي هستيد. ولي خيلي چيزا رو سوال دادم كه مي تونه دوجانبه باشه.
مثلا تو دات نت 2005 من با vb و همين طور #C‌ اشنام . البته وي بي دات نت رو خيلي بيشتر كار كردم . با ++VC6 هم كار كردم و خيلي خيلي خيلي ازش متنفرم با اينكه مي دونم خروجيش سريع ترين نوع برنامه هاست . با VC.net زياد كار نكردم ولي خيلي دوستش دارم . علتش اينه كه كامپايلر VC6‌خيلي باگ داشت و هي هنگ مي كرد(زمان كامپايل كردن منظورم هست). ولي چنتا برنامه اي كه تو vc.net‌ نوشتم همشون بدون اشكال اجرا شدن . كلا با هر چي بگي برنامه نوشتم ولي بيشتر با وي بي دات نت حال مي كنم .
حالا من نمي خوام تو خود محيط vc‌ برنامه بنويسم كه دوباره هنگ كنه و پدر مادرم بياره جلو چشمام. اينكه مي خوام تو يه محيط قوي مثل دات نت برنامه نويسي كنم .
البته من تو خود دات نت يه قسمت موبايل پروگرامينگ ديدم ولي زياد نتونستم با اون كار كنم چون نتونستم خروجي برنامه رو ببينم .
ضمنا من هنوز اي بوكاتونم نتونستم بخونم . اولي رو كه شروع كردم به خوندم ديدم با وي سي هستش پشتم لرزيد يه جورايي حالم بد شد . البته بعد كه ديدم ماله سال 1384 يكم خيالم راحت شد . دومي هم همين امروز تونستم دانلود كنم كه دوباره آپلودش كردم . لينكشم اينه
http://www.4shared.com/file/27324005/d524f990/S60GettingStarted_Farsi.html
تا ديگران هم به مشكل من بر نخورن.
بگزريم . البته امروز ديدم كه يه توضيحاتي در مورد دات نتم داديد . هنوز دوميم نخوندم Smile)
ولي خوب اشكال نداره هنوز دير نشده
ولي تا انجا كه ديدم شما فقط در مورد سيمبيان نوشتيد ولي در مورد جاوا چيز ننوشتيد .
منم كه اين ترم مجبورم به خاطر درس شي گرايي جاوا بخونم . و ديدم syntax خيلي شبيه سي هستش گفتم گفته هاي استاد و چيزايي كه خودم تو كتاب ها مي خونم رو مخلوط كنم بزارم اينجا . البته دو تا كتاب فارسي در مورد جاوا پيدا كردم ولي كتابي براي آموزش جاوا روي موبايل نديم (فارسي ) .
حالا هم هنوز اول برنامه نويسي روي موبايل هستم و كم كم مي تونم حرفه اي تر بشم .
در كل هدفم كمك كردنه چه به خودم چه به كسايي كه دادن راهي مثل من رو طي مي كنن . چون ديدم شما هم ادم با پشتكاري هستين ( و از حركتتون خيلي خوشم اومد منظورم كتابيه كه نوشتين چه 84 چه ...) دوست دارم هر جوري شده در حد توانم بهتون كمك كنم ( البته نه مثله خاله خرسه ها سعي مي كنم صحت مطالب رو تو چند تا مرجع چك كنم)
يكي از هم دانشكده اي ها براي پروژه پايان دوره يك بازي روي موبايل نوشته بود كه مي شد بوسيله بلوتوث با هم بازي كنن. احتمالا منم هم يه برنامه موبايل خواهم نوشت منتها بايد قوي تر از دوستم باشه . تصميم دارم مراحل ساخت اون پروژه و تكميل شدش رو پس از تحويل روي اين سايت بزارم تا ديگر دوستان هم بتونن استفاده كنن. و همين طور سري آموزش هام رو پس از تكميل به شكل پي دي اف در بيارم و روي سايت بزارم. حالا تا خدا چي بخواد
تازه جالب تر اينكه شنيدم همين برنامه نويسي موبايل به عنوان يك رشته تحصيلي در مقطع ارشد در دانشگاه مالزي تدريس مي شه . البته اين فقط يه خبره نمي دونم درست هست يا نه . ولي به هر حال چيز دور از تصوري نيست
mousa
Admin
mousa

پستعنوان: رد: سوالات مربوط به آموزش جاوا   سوالات مربوط به آموزش جاوا Icon_minitimeالسبت أكتوبر 27, 2007 8:08 am

البته گفتم اگه در مورد موبایل باشه خیلی بهتره، نگفتم برای کامپیوتر نباشه.
شما به آموزشتون ادامه بدین. خوشحال میشیم.

ضمناً من موسی مرادی هستم نه موسوی مرادی!
و یه مطلب دیگه هم اینکه من خودم برنامه نویسی سیمبین رو زیاد بلد نیستم و در سطح مقدماتی بلدم. ولی دوست دارم همین اطلاعات کمی رو هم که دارم در اختیار دیگران قرار داده باشم.

امیدوارم شما هم تو کارتون موفق باشین.
arash

تعداد پستها : 6
Registration date : 2007-10-24

پستعنوان: رد: سوالات مربوط به آموزش جاوا   سوالات مربوط به آموزش جاوا Icon_minitimeالسبت أكتوبر 27, 2007 1:13 pm

mousa نوشته است:
البته گفتم اگه در مورد موبایل باشه خیلی بهتره، نگفتم برای کامپیوتر نباشه.
شما به آموزشتون ادامه بدین. خوشحال میشیم.

ضمناً من موسی مرادی هستم نه موسوی مرادی!
و یه مطلب دیگه هم اینکه من خودم برنامه نویسی سیمبین رو زیاد بلد نیستم و در سطح مقدماتی بلدم. ولی دوست دارم همین اطلاعات کمی رو هم که دارم در اختیار دیگران قرار داده باشم.

امیدوارم شما هم تو کارتون موفق باشین.
مي تونيد يه سوال رو جواب بديد .
من مي دونم كه مي شه با دات نت 2005 براي ويندوز موبايل ها برنامه نويسي كرد فقط كافيه يه برنامه به نامه Microsoft ActiveSync رو از سايت مايكروسافت دانلود كني. حالا مي خوام بدونم ديگر IDE‌ هايي كه مي شه باهاش برنامه نويسي كرد چيه.
شما تو پي دي اف دومي كه فقط از يه ويرايشگر معمولي استفاده كرديد . تو اولي هم چند محيط رو نوشته بوديد ولي فقط يكيش دات نتي بود .
مي تونم از بين برنامه هاي برنامه هاي دات نتي يكي رو انتخاب كنم براي سري 60 سري سوم انتخاب كنم
mousa
Admin
mousa

پستعنوان: رد: سوالات مربوط به آموزش جاوا   سوالات مربوط به آموزش جاوا Icon_minitimeالأحد أكتوبر 28, 2007 4:43 am

اگه میخواین برای ویندوز موبایل برنامه بنویسین، که IDE اصلیش همون دات نته و من چون در این زمینه کار نکردم، چیز زیادی نمیدونم، اما اگه می خواین با دات نت برای سیمبین برنامه بنویسین، چند تا روش وجود داره:

1) میتونین نرم افزار Carbide.vs رو از سایت نوکیا بگیرین و اونو نصب کنین. این برنامه به دات نت این قابلیت رو میده که بشه باهاش برای سیمبین (هر ورژنی با توجه به SDK) برنامه بنویسیم. البته فقط با VC++.net و ضمناً فعلاً فقط روی ویژوال استودیو 2003 کار میده و هنوز 2005 رو ساپورت نمیکنه.

2) میتونین از بعضی از SDKها که ویژوال استودیو رو ساپورت میکنند، استفاده کنید. من فقط یک نمونه از این SDKها رو دارم که ورژن 2.1 هست. البته بازم فقط ویژوال سی++.

3) میتونین نرم افزار crossfire و یا mobilevb شرکت appforge رو نصب کنین تا از vb و دیگر زبانهای دات نت برای سیمبین استفاده کنین. البته من یکی از ورژنهای قبلی این برنامه رو دارم و چون کرکش رو ندارم، خودم زیاد نتونستم ازش استفاده کنم. (30 روزه بود)

4) برای کار کردن با C# هم ظاهراً برنامه ای فکر کنم به اسم compact framework وجود داره که یک ماشین مجازی روی موبایل نصب میکنه و اجازه میده بتونیم برنامه هایی با C# بنویسیم و روی سیمبین اجرا کنیم.

شاید روشهای دیگری هم وجود داشته باشند، ولی من چیزی بیشتر از 4 مورد بالا نمی دونم.

سوالات مربوط به آموزش جاوا
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-