برنامه نویسی سیمبین
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
برنامه نویسی سیمبین

فروم مخصوص برنامه نویسی موبایل برای ایرانیان

الرئيسيةالرئيسية  جستجوجستجو  أحدث الصورأحدث الصور  ثبت نامثبت نام  ورود  

برنامه نويسي آسان با کاربيد ا

+3
atavakoli
mousa
NewLC
7 مشترك
نويسندهپيام
NewLC

تعداد پستها : 6
Registration date : 2007-08-28

برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Empty
پستعنوان: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالخميس سبتمبر 13, 2007 4:39 pm

من گاهی اوقات برخورد می کنم با بعضی دوستان که مشکل دارن تو شروع برنامه نویسی و دانلود ابزار مربوطه
باور کنین خیلی ساده و آسون می تونین برنامه نویسی سیمبیان رو شروع کنین بدون حتی یک ارور و مشکل

تنها راهش اینه که به نوکیا تکیه کنین و ببینین چه ابزاری رو برای برنامه نویسی آماده کرده و یک کم هم دانش
برنامه نویسی با سی پلاس پلاس - مطمئن باشین موفق میشین برای شروع شما من این تاپیک رو زدم

من برای برنامه نویسی توی سایت نوکیا یعنی اینجا ثبت نام کردم لذا خواهش میکنم اگه آب دستونه بذارین پایین
و اول این کار رو بکنین برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_cheers - بعد از ثبت نام شما احتیاج دارین ابزار رو دانلود کنین اما با یه مشکل مواجه میشین
و اون هم اینه که حجم دانلود بالاست و نوکیا هم اجازه استفاده از ابزار دانلود رو نمیده پس چیکار باید کرد
من به شما میگم -شما به سادگی آب خوردن میتونین از ابزاری به نام دانلود منجر نوکیا استفاده کنین - این ابزار
رویایی به شما کمک میکنه که هر ابزار و برنامه ای رو از نوکیا دریافت کنین برای شروع باید بگم که ما الان
داریم برای سری 60 برنامه می نویسیم چون در حال حاضر بهترین گزینه برای شروع برنامه نویسیه وبازار خوبی داره و کدهای مثال زیادی هم براش وجود داره پس هدف ما شد سری 60 نه 80 و نه 40 و 30
محیط برنامه نویسی ما کارباید اکسپرسه که باید دانلود بشه و الان هم ورژن جدیدش اومده درضمن شما میتونین همین برنا مه رواز سایت tarahi هم بگیرین -

برای دانلود ابزار و وسایل باید به قسمت مربوطه در سایت نوکیا برین شما میتوین قسمت سری 60 رو ستون سمت
چپ در حدود وسط صفحه پیدا کنین و روش کلیک کنین البته با رفتن موس رو سری 60 یه منو باز میشه که می تونین ازش ابزار و sdk رو انتخاب کنین تا شما رو مستقیم ببره به صفحه مطلوب یعنی اینجا
تو این صفحه همه چی آماده اس فقط کافیه وقت بذارین ویه کمی از صفحه رو بخونین کارباید اونجاست
sdk هایی که با کارباید کار میکنن اونجان و چیزهای دیگه

برای دانلود یه وسیله کافیه که از لیست بازشونده اون
رو انتخاب کنین و بالای همین لیست یه چک باکس هست که از شما میپرسه از دانلود منجر نوکیا استفاده بشه یا از
خود اکسپلورر شما چک باکس رو بذارین روی دانلود منجر نوکیا بعد از زدن دکمه دانلود یه پنجره pop باز میشه
و دانلود منجر نوکیا توی این صفحه لود میشه یادتون باشه نوکیا این دانلود منجر رو با جاوا نوشته لذا باید
جاوا روی سیستم شما نصب باشه لطفا نه نیارین باور کنین جاوا که حدود 15 مگابیته توی هر سی دی پیدا میشه
همه دارن کافیه نصبش کنین دانلود منجر نوکیا درصورت قطع شدن اینترنت و یا برق مشکلی براش بجود نمیاد
درصورتی که دوباره رو دکمه دانلود کلیک کنید و پنجره دانلود منجر باز بشه از ادامه شروع به دانلود میکنه
من آماده ام تا به همه سوالات شما در این زمینه جواب بدم

برای راه اندازی کارباید دو تا چیز دیگه احتیاج دارین یکی sdk که اونایی که مخصوص کارباید هستن توی همون
صفحه اسمشون اومده فقط اونارو دانلود کنین (فعلا یکیشون کافیه) و دوم ActivePerl-5.6.1.635 فقط این
ورژن با کارباید سازگاره نسخه های بالاتر و پایینتر رو امتحان نکنین چون واسه من که کار نکرد فقط همین ورژن

من از اینترنت دایل آپ استفاده میکنم و اینطوری شروع کردم با یه دانلود اکسلاتور کارباید رو از tarahi.net
گرفتم اکتیو پرل رو از سایت خودش گرفتم که الان آدرس دقیق فایل یادم نیست ولی جستجو کنین پیدا میشه و یه sdk
رو از tarahi و بعدا که با سایت نوکیا آشنا شدم همه ابزار رو از همین سایت میگیرم والان به راحتی میتونم
برای تمام گوشیهای سری 60 هر برنامه رو که دلم بخواد و دانشش رو داشته باشم بنویسم مطمئنم که شما هم میتونین از گوشی 6600 تا n95

کارباید خیلی راحت نصب میشه و بدون کوچکترین مشکلی براتون کار میکنه امتحانش کنین ید نیست فقط این رو
بگم اگه دایل آپ دارین مهم نیست - دانلود رو شروع کنین ظرف سه یا 4 روز همه چیز رو برای شروع بدست میارین جواب سوالاتتون رو هم همینجا میدم البته اگه بلد بودم
درضمن این رو بگم کارباید دو نوع دیگه هم داره
که پولیه اما فوق العاده اس مخصوصا نسخهOEM که امکانات زیادی رو در اختیار برنامه نویس میذاره
شاید یه روز بتونم بخرمش شایدم هیچوقت اما به حال همین نسخه مجانی اکسپرس کار من رو فعلا راه میندازه
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
mousa
Admin
mousa

تعداد پستها : 108
Registration date : 2007-05-16

پستعنوان: رد: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالسبت سبتمبر 15, 2007 4:38 am

بسیار ممنون از مطلب مفیدتون.
من خودم فعلاً از C++BuilderX استفاده میکنم. اما به خاطر این که که بورلند دیگه این برنامه رو ساپورت نمیکنه، تصمیم دارم به سمت برنامه دیگه ای برم.
CodeWarrior رو از سایت نوکیا گرفتم، اما اون هم ارورهای عجیب و غریبی داشت که نفهمیدم چی میگه!

حالا که از این برنامه تعریف میکنین، بهتره برم سراغش ببینم چطوریه.

ضمناً سایت برنامه activeperl هم www.activestate.com هست.
http://symbiandevnet.fullboards.com
NewLC

پستعنوان: رد: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالأحد سبتمبر 23, 2007 6:47 am

کافیه کارباید رو امتحان کنین مطمئنم که نظر شما رو حتما جلب میکنه نکته کوچیکی هم وجود داره
اونم اینه که برای کار با ((کارباید)) باید کد نویسی کنین و دیگه مثل بیلدر محیط نیمه گرافیکی
وجود نداره یه راه حل هم برای این موضوع وجود داره البته دو تا اونم این که یا کارباید OEM رو تهیه کنین که محیط گرافیکی داره و راه دیگه هم اینه که خیلی راحت میتونین از محیط گرافیکی بیلدر استفاده کنین و بعد ببینین که چه کدی در کدوم فابل نوشته میشه بعد از یه مدت دیگه اوستا میشین و و بیلدر رو کلا حذف می کنین

امولاتور کارباید خیلی قدرتمند تر از بیلدر هستش و البته کاراتر فقط موقع لود یه مقدار کند بالا میاد

آماده ام به سوالات دوستایی که وارد دنیای کارباید میشن جواب بدم تا جایی که بتونم
mousa
Admin
mousa

پستعنوان: رد: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالأحد سبتمبر 23, 2007 9:30 am

کارباید، SDK های مخصوص خودش رو داره؟!
من SDK v2.1 داشتم ولی تشخیصش نداد!

ضمناً برای من عجیبه که شما به راحتی میتونین از نوکیا دانلود کنین!
آخه من از هرجایی که امتحان کردم، Download Failure داد و گفت که اشکال از کشور شماست!!!
برا همین مجبورم با پروکسی دانلود کنم.

دانلود منیجر هم بعد از لود شدنش، یه ارور عجیب و غریبی میداد!
atavakoli

تعداد پستها : 52
Registration date : 2007-06-19

پستعنوان: رد: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 25, 2007 10:48 am

mousa نوشته است:

آخه من از هرجایی که امتحان کردم، Download Failure داد و گفت که اشکال از کشور شماست!!!

من هم دقیقا با همین مشکل برخورد کردم و برنامه رو از سایت Tarahi.net دانلود کردم
mousa
Admin
mousa

پستعنوان: رد: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالأربعاء سبتمبر 26, 2007 6:36 am

من قبلاً برنامه Carbide.vs رو داشتم و یه ذره باهاش کار کرده بودم.
این برنامه برخلاف Carbide.c++ فایل اجرایی نداره و یه الگو به ویژوال استودیو اضافه میکنه که باعث میشه بتونیم با ویژوال استودیو برای سیمبین برنامه بنویسیم.

برنامه خیلی راحت و جالبیه و برای کسانی که به محیط ویژوال استودیو عادت دارن، میتونه خیلی مفید باشه.
همین برنامه رو هم از tarahi.net گرفته بودم.
NewLC

پستعنوان: رد: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالأحد أكتوبر 07, 2007 6:58 am

نقل قول :

من از مرورگر فایر فاکس استفاده میکنم شاید و شاید یه همین خاطر هستش که دانلو منجر نوکیا
راحت اجرا میشه برام شما هم تست کنین - وشاید هم به خاطر isp شما باشه عوضش کنین
شاید درست بشه ولی من معتقدم که شما هم میتونین فقط کافیه کمی بیشتر سعی کنین
نیازی به پروکسی ندارین در ضمن isp من هم یکی از مزخرفترین اونهاست
به امید خدا در صورتی که adsl واسه شهر من آماده بشه تمام ابزار برنامه نویسی
خودم رو یه جا آپلود میکنم و خیال همه رو راحت

در صورت امکان اروری که دانلود منجر میده رو اینجا بذارین تا بیشتر بررسیش کنیم

نقل قول :
کارباید، SDK های مخصوص خودش رو داره؟!
من SDK v2.1 داشتم ولی تشخیصش نداد!
بله همینطوره و خیلی ساده میشه sdk های کارباید رو دونه دونه دانلود کرد من هم همین کار رو کردم چون sdkها برای هر محیط برنامه نویسی جداگانه آماده میشن لذا برای کارباید هم باید
sdk مخصوص خودش رو دانلود کرد البته این رو بگم که sdk موجود روی سایت tarahi که مربوط به گوشیهای سری 60 ویرایش سومه با کارباید کاملا سازگاره و من هم با همین sdk شروع کردم
mousa
Admin
mousa

پستعنوان: رد: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالإثنين أكتوبر 08, 2007 5:46 am

اتفاقاً من هم همیشه از فایرفاکس استفاده میکنم. ارور هم اینه:
برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Ndm_error

ضمناً من دارم از اینترنت دانشگاه استفاده (البته سوء استفاده!) میکنم.

SDK هم بالاخره با همون پروکسیه تونستم SDK v2 FP2 CW رو بگیرم. با کارباید سازگاره ولی نکته جالب اینجاست که وقتی پروژه های قبلی رو import میکنم، مشکلی پیش نمیاد ولی وقتی یه پروژه جدید از روی templateهای خود برنامه درست میکنم، موقع اجرا به کدی که خودش تولید کرده، ارور میگیره و مثلاً میگه فلان فایلی که include شده وجود نداره!!!
ali3635

تعداد پستها : 13
Registration date : 2007-12-09

پستعنوان: رد: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالإثنين ديسمبر 10, 2007 9:04 am

سلام آقا من کاربیدو دانلود کردم اما این کاربید oem رو از کجا گیر بیارم و چیجور میشه ازش استفاده کرد
راستی تو سایت نوکیا S60_2nd_Ed_Help_VS05 اینو پیدا کردم حدود 100 مگه میگفت برا آموزش کاربیده اما وقتی نصبش کردم نه به .net چیزی اضافه شد نه خوده فایلاش فایلاش پسوندش HxS بود نمیدونم با چی باز میشه اگه خوده شما م یه منبه یا ebook کامل سراغ داشته باشی ممنون میشم
مرسی
mousa
Admin
mousa

پستعنوان: رد: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالإثنين ديسمبر 10, 2007 10:17 am

ali3635 نوشته است:
سلام آقا من کاربیدو دانلود کردم اما این کاربید oem رو از کجا گیر بیارم و چیجور میشه ازش استفاده کرد
راستی تو سایت نوکیا S60_2nd_Ed_Help_VS05 اینو پیدا کردم حدود 100 مگه میگفت برا آموزش کاربیده اما وقتی نصبش کردم نه به .net چیزی اضافه شد نه خوده فایلاش فایلاش پسوندش HxS بود نمیدونم با چی باز میشه اگه خوده شما م یه منبه یا ebook کامل سراغ داشته باشی ممنون میشم
مرسی

در مورد این فایل Helpی که گفتم چیزی نمیدونم. بهتره یه سرچ در مورد این فایل hxs بزنین ببینین با چی باز میشه. میتوننی از سایت filext.com استفاده کنین.

در مورد کارباید هم نوع ورژنش رو موقع نصب تعیین میکنین. همون اولای نصب ازتون میپرسه که کدوم حالت رو میخواین نصب کنین. شما oem رو انتخاب کنین. البته از حالت oem فقط برای چند روز میتونین رایگان استفاده کنین.
ali3635

پستعنوان: رد: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالإثنين ديسمبر 10, 2007 5:51 pm

آقا دستت درد نکنه این کاربید خیلی چیزه جالبه مخصوصا چون تحت دات نت محیطش آشنا تره
اقا فقط یه سوال داشتم شما منبعی یا ebooki چیزی براش سراغ ندارین که هم خوب توضیح داده باشه همه کامل تو خود فروم نوکیا چیزه جالبی پیدا نکردم یه چیزی که مثلا توابع و امثال این و هم توضیح داده باشه هم مثال زده باشه مخصوصا براس تابع های خاص مثل SMS اینا
مرسی
mousa
Admin
mousa

پستعنوان: رد: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالثلاثاء ديسمبر 11, 2007 5:59 am

همه SDKها یه help کامل و جامعی دارن که توش تمام کلاسها رو با تمام توابعشون به طور کامل توضیح داده. از منوی استارت تو لیست برنامه‌ها منوی SDKتون رو باز کنید. یه فایل chm داره. اونو باز کنید. تمام اطلاعاتی که نیاز دارید، این تو هست.
تو تب دومش میتونین هر کلاس یا تابعی که میخواین، اسمش رو بنویسین و اطلاعات لازم رو بهتون بده. تو تب اولش هم تعدادی فایل pdf آموزشی داره.
ali3635

پستعنوان: رد: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالثلاثاء ديسمبر 11, 2007 6:09 am

مزسی آقا اما بیشتر منظورم یه منبع دیگس که مثلا درس درس توضیح داده باشه و مثال زده باشه و اینا
مرسی
mousa
Admin
mousa

پستعنوان: رد: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالثلاثاء ديسمبر 11, 2007 9:50 am

چیز خاصی به ذهنم نمیرسه.
فکر کنم همون ebookهای انگلیسی که گذاشتم، برای این کار مناسب باشه.
mousa
Admin
mousa

پستعنوان: رد: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالأربعاء ديسمبر 12, 2007 6:05 am

این فایل هلپی که معرفی کردین، دانلود و نصب کردم. درسته که فایلهاش hxs هستن ولی لازم نیست اونا رو دستی باز کنین. این برنامه تمام مستنداتش رو به msdn اضافه میکنه.
البته همون چیزهاییه که تو هلپ SDK هم هستن. اما در کل کمک خیلی خوبیه برای کسانی که با Carbide.vs برنامه می‌نویسن.
mohammad_sayedi

تعداد پستها : 1
Registration date : 2008-01-20

پستعنوان: رد: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالأحد يناير 20, 2008 8:57 am

Tarahi.Net کار نمیکنه ای داد برمن که بد شانسم
mousa
Admin
mousa

پستعنوان: رد: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالخميس يوليو 24, 2008 2:28 am

مگه از طراحی.نت چی میخواین دانلود کنین؟
من لینکهای غیر از طراحی.نت هم تو سایت زیر گذاشتم. هیچ کدوم به درد نمیخوره؟
http://mousa.persiangig.com/symbian-dev-tools
symbian

symbian

Registration date : 2008-09-14

پستعنوان: رد: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالثلاثاء أكتوبر 14, 2008 11:11 am

با سلام

آقا من کاملا گیج شدم !! لطفا به این سوالات من یکی از دوستان پاسخ بده :

آیا Carbide.vs میتونه تمام کارهایی رو که Express Carbide انجام میده رو انجام بده ؟ یعنی میتونه تمام خواسته های ما رو برطرف کنه ؟

منظورتون از oem دقیقا چیه ؟ و چه تفاوتهایی با Express داره ؟

برای کار با کارباید کدوم sdk رو باید از tarahi.net بگیرم و در کل ابزاری رو که لازمه هم برای کار با Carbide.vs و هم با Express Carbide بیان کنید و اگر SDK رو در جایی آپلود کردید لطفا لینک بدهید .

با تشکر
mousa
Admin
mousa

پستعنوان: رد: برنامه نويسي آسان با کاربيد ا   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالأحد نوفمبر 09, 2008 8:01 am

آره میتونه. Carbide.vs تقریباً معادل Carbide.C++ Epress هست.

OEM هم یکی از ویرایش های چهارگانه Carbide.c++ و البته گرونترینشه. البته امکانات اضافی که نسبت به ویرایشهای دیگر داره، خیلی حرفیه و اصلاً به درد برنامه نویسهای مبتدی مثل ما نمیخوره. تو صفحه دانلود کارباید در سایت نوکیا امکانات چهار ویرایش مختلف Carbide.c++ رو گذاشته. میتونین خودتون ببینین:
http://www.forum.nokia.com/main/resources/tools_and_sdks/carbide_cpp/

SDKهایی که کارباید ساپورت میکنه رو میتونین تو صفحه دانلود SDKها در سایت نوکیا ببینین. در ضمن انتخاب نهایی SDK بستگی به گوشی که قصد برنامه نویسی براش دارین داره و البته این نکته که خودتون چی میخواین.
اگه قصد دارین از جدیدترین امکانات و لایبرریهای برنامه نویسی استفاده کنین بهتره جدیدترین رو دانلود کنین اما در این صورت برنامه های در بسیاری از گوشیهای قدیمی اجرا نخواهد شد.
در صورتی که دوست دارین بازه زیادی از گوشیها رو ساپورت کنین، مجبورین از SDKهای قدیمی استفاده کنین.

در ضمن به یاد داشته باشین که سیمبین ورژن 9 دچار یک شکستگی کلی شد. یعنی نه برنامه های قبل 9 روی بعد 9 اجرا میشن و نه برعکسش!

موفق باشید.
hamiddarzi

Registration date : 2009-06-28

پستعنوان: سوال   برنامه نويسي آسان با کاربيد ا Icon_minitimeالأحد يونيو 28, 2009 3:44 pm

سلام
دوست عزیز NewLC
من carbide c++ 1.3 oem نصب کردم بعد اکتیوپرل و sdk هم نصب کردم
ولی نتونستم حتی مثالهای carbide رو اجرا کنم شاید باز کردن مثلها رو بلد نیستم
carbide پیغام :
WARNING: Cannot determine the version of the RVCT Compiler
میده
لطفا کمکم کنید

برنامه نويسي آسان با کاربيد ا
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1